вівторок, 24 березня 2020 р.

Завдання для 11 класу на 07 квітня 2020 року!

Тема. Провідні ідеї. Образна система повісті Кавабати Ясунарі "Тисяча журавлів". Еволюція головного героя (Кікудзі). Символіка. Японські уявлення про красу та їх відображення у творі. Особливості стилю письменника.
1. Запишіть у робочі зошити наступне:
Провідні ідеї повісті "Тисяча жравлів" - утвердження ідеї єдності людини з природою, гармонії зі світом, повернення до національних традицій і вічних цінностей.
2. Прочитайте поданий матеріал.
Японці більше, ніж інші народи, звернені «в себе», орієнтуються на особистісні фактори. Ця риса національної культури значною мірою обумовлена релігією — буддизмом, який стверджує, що кожна людина повинна зосереджуватися на власному духовному самовдосконаленні.
Як показують результати досліджень у галузі етнопсихології, більшість японців інтелігентні, виховані, увічливі. Вони дуже вимогливі до чистоти, дисципліновані, із повагою ставляться до людей старшого покоління. Відданість, поклоніння батькам та обов’язок щодо них — специфічні риси японського менталітету. Саме відданістю зумовлені міцні сімейні зв’язки, що склались між батьком і сином, героями повісті «Тисяча журавлів».
Традиційна мораль не дозволяє японцям бути відкритими душею, але вони з великим інтересом ставляться до спілкування (при цьому, щоправда, завжди уникають обговорення питань особистого характеру). Японці не терплять неповаги, оскільки людина, яка принижує, як і та, яку принижують, «втрачає обличчя».
У ліричній повісті «Тисяча журавлів» використаний давній естетичний принцип японського мистецтва — міябі (яскрава краса). Краса у творі показана всебічно: і як чуттєва, земна краса, утілена в образі пані Оота, і як вишукана, вічна краса, уособлена в образі дівчини Юкіко, і як прихована, внутрішня краса, що втілена в образі Фуміко. Автор передає відчуття краси за допомогою особливого прийому — натяку (йодзю), який створює настрій, викликає «надпочуття», змушуючи працювати думку й уяву читача.
Повість «Тисяча журавлів» має глибокий гуманістичний смисл. Назва твору промовиста: тисяча журавлів — це символ чистоти та щастя, яких шукає кожна людина, інколи не здогадуючись, що вони поруч.
3. Домашнє завдання.
 - Прочитайте матеріал підручника (с. 153-159, посилання на підручник)
 - Дайте характеристику Фуміко та Юкіко, зазначивши спільне та відмінне в цих образах.
 - Виконайте в робочих зошитах  завдання 6,11,12 (с. 159)
4. Перевірте свої знання з теми уроку за посиланням: https://forms.gle/NmZtdmH4VKDxJxJt5

понеділок, 23 березня 2020 р.

четвер, 19 березня 2020 р.

Завдання для 8 класу на 09 квітня 2020 року!
Тема. Історичні умови, філософське та естетичні підґрунтя класицизму. Характерні ознаки класицизму як художнього напряму. Мольєр (16221673) – майстер класицистичної комедії. «Міщанин-шляхтич». 
1. Перевірка засвоєних знань з попередньої теми уроку за посиланням: https://forms.gle/7Z3LSr5CzhKH2hxn8
2. Прочитати матеріал підручника на с. 251-256 (посилання на підручник) або переглянути дистанційний урок "Класицизм".


3. Записати в робочі зошити визначення класицизму, загальні естетичні принципи, філософську основу, правила класицизму та ієрархію жанрів.
4. Переглянути експрес-урок «Мольєр».


5. Історія створення комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєра.
Комедія Мольєра «Міщанин-шляхтич» була написана в 1670 році на замовлення короля Франції Людовіка XIV. Прем’єра відбулася 14 жовтня 1670 року в заміському королівському замку Шамбор.
У 1669 році Людовік XIV приймав у своїй версальській резиденції турецьке посольство на чолі із Солиман-Агою. Турецьких послів змусили довго чекати, а потім їх прийняли у розкішній галереї Нового палацу. Король сидів на троні, і на його вбранні було діамантів на чотирнадцять мільйонів ліврів. Але Солиман-Ага не виказав захоплення, а продемонстрував своїм виразом обличчя, ніби у Турції всі носять костюми з діамантами, а на коні його султана більше коштовностей, ніж на королі Франції. Така поведінка образила пихатого монарха, і він наказав придворному драматургу Мольєру та придворному композитору Люллі написати п’єсу, яка б висміяла турків та їхні церемоніали й традиції. Спочатку Мольєр вигадав комічну сцену, що зображувала посвячення у сан турецького «мамамуші», яку король схвалив і яка стала поштовхом до створення майбутньої комедії. Події комедії зав’язуються навколо особи обмеженого і марнославного міщанина Журдена, що прагне набути шляхетних манер і стати дворянином, а натомість загальне посміховисько. Кульмінацією твору стає сцена появи турецьких псевдопослів та псевдопосвячення героя в турецькі «мамамуші».
Після прем’єри король не промовив і слова, Мольєра охопив жах, а всі, помітивши мовчання короля, почали на всі заставки лаяти п’єсу.
6. Записати в робочі зошити.
Комедія - жанр драми, в якому сатиричними й гумористичними засобами відображається смішне в житті, висміюються суспільні й побутові явища, негативні риси людей тощо. Конфлікт комедії є вирішуваним і зазвичай розв’язується на користь позитивних героїв.
7. Прочитати п'єсу Мольєра "Міщанин-шляхтич" (с. 257-278)!


Завдання для 5 класу на 24 березня 2020 року!
Тема. Образ ліричної героїні, котра любить читати, у вірші Марини Цвєтаєвої "Книжки в червоній палітурці". Роль літературних і музичних асоціацій у творі.
1. У вірші Марини Цвєтаєвої "Книжки в червоній палітурці" Ви побачили перелік художніх творів, музичних композицій, відчули стан душі ліричної героїні, її прагнення віддати своє майбутнє служінню поезії. Поетеса сподівалася пов'язати своє життя з музикою, тому цілком зрозуміло, що її тривожило, чи було правильним присвятити своє життя літературній творчості, поезії.
Завдання! Знайдіть в Інтернеті інформацію про композиторів, яких згадано у наступних рядках поезії:
"Під Ґріґа, Шумана, Кюї 
Я пізнавала долю Тома."
Запишіть у робочі зошити інформацію  про Ґріґа, Шумана, Кюї (по 2-3 речення)!
2. Виразно прочитайте вірш «Книжки в червоній палітурці» (с.261-263).
Зверніть увагу на пам'ятку "Засоби виразного читання" за посиланням!
3. Дайте усно відповіді на наступні запитання:
- Які події описано в поезії "Книжки в червоній палітурці"?
- Який настрій викликають у вас спогади із дитинства авторки?
- Якою постає перед читачами лірична героїня вірша?
4. Продовжте вислів «Книжка у житті Марини Цвєтаєвої...» та запишіть свою думку в робочий зошит!
5. У чому суть справжньої поезії? Яке визначення можна дати цьому поняттю? З якими поняттями у вас асоціюється це слово? Запишіть у зошит до кожної букви   слова "ПОЕЗІЯ" свої асоціації. Наприклад, П- почуття, О - образність ...

П - 

0 - 

Е - 
З - 
І - 
Я - 
6. Поезія - художньо-образна словесна творчість.

У кожного митця - своє визначення цього поняття. Відома українська поетеса Ліна Костенко, якій сьогодні, до речі, виповнилося 90 років, про поезію пише так: «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».
7. Домашнє завдання: повторити вивчений матеріал, підготуватися до контрольної роботи  ( с. 229 -264)



понеділок, 16 березня 2020 р.

Завдання для 5 класу на 19 березня 2020 року!
Тема. Марина Іванівна Цвєтаєва (1892-1941). Чарівний світ літератури й мистецтва у вірші «Книги в червоній палітурці».
1. Сьогодні у нас дивовижна зустріч з поетесою, яка, ставши дорослою, зуміла зберегти сонячний світ дитинства в душі. І хоча її вірші створені для дорослих, своєю красою вони зачаровують і дітей. Поезія, з якою ви ознайомитесь, розкриє вам не тільки багатий внутрішній світ героїні, а й надасть змогу знову зустрітися з вашими улюбленими літературними героями.
Прочитайте с. 259-260 підручника (посилання на підручник)!
2. Перегляньте відеоролик «Книги в червоній палітурці» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5TF6TalMVew
3.  У вірші М. Цвєтаєвої згадуються імена великих композиторів XIX ст. — Едварда Ґріґа (Норвегія), Роберта Шумана (Німеччина), Цезаря Кюї (Росія). Композиторів об’єднує те, що в їхніх творах знаходили втілення народні образи, казкові сюжети, природа рідного краю. Їхня музика сповнена світла і радості, у ній немає тривоги й напруження. Марині Цвєтаєвій дуже подобалася мелодія Е. Ґріґа «Ранковий настрій». Ви можете її прослухати 

4. Прочитайте виразно вірш «Книги в червоній палітурці» на с.261-263.
5. Дайте усно відповіді на запитання с.263-264!
6. Прочитайте та запам'ятайте інформацію на с. 264.
7.  Перевірте, як Ви засвоїли поданий матеріал, виконавши тестові завдання: 
https://forms.gle/ZzuLHnsjnsTPMNZa8




Завдання для 11 класу на 24 березня 2019 року!
Тема. Ясунарі Кавабата (1899 – 1972) - лауреат Нобелівської премії. Відображення самобутності японської культури в повісті «Тисяча журавлів». Роль чайної церемонії в композиції твору.
1. Перегляньте експрес-урок за посиланням: https://www.1000z.com.ua/ekspers-uroki/ekspres-urok-18/
2. Законспектуйте прослуханий матеріал експрес-уроку.
3. Композиційна побудова повісті «Тисяча журавлів» пов’язана із традицією чайної церемонії. Саме із цього ритуалу в храмі давнього міста Камакура (де сам Кавабата жив тривалий час) і починається ознайомлення читачів із головними героями: Кікудзі та Юкіко, долі яких і становлять основу сюжету. Чайна церемонія — загальний фон, а точніше, художня тканина, переплетіння «ниток» якої з’єднує минуле і теперішнє всіх персонажів.
Перегляньте відеосюжет про чайну церемонію та запишіть у робочі зошити особливості та 4 правила чайної церемонії.

4. Прочитайте повість «Тисяча журавлів» (посилання на хрестоматію,(с.209 - 239) та аудіохрестоматію).
5. У робочому зошиті продовжте речення: «Найбільше мені сподобалося (запам’яталося, вразило...) у повісті "Тисяча журавлів"...».


четвер, 12 березня 2020 р.

Завдання для 8 класу на 19 березня 2020 року!
Тема. Бароко як доба і художній напрям у європейській літературі й мистецтві. Видатні представники європейського бароко та їхні здобутки.  
Луїс де  Гонгора-і-Арготе. «Галерник».
1. Переглянути відеоряд "Бароко".
2. Прочитати та законспектувати матеріал підручника на с. 240-245. (посилання на підручник
3. Прочитати та законспектувати матеріал підручника на с. 246-247. 
4. Виразно прочитати вірш "Галерник" (с. 248), дати відповіді на запитання (усно).
5. Виконати письмово завдання 4,5 та 7 (с.248).


Домашнє завдання для п'ятикласників на 17 березня 2020 року!

5 клас
Для тих, хто дочитав твір Льюїса Керролла "Аліса в Країні Див":
1. За мотивами казок Льюїса Керролла знято понад сорок фільмів режисерами різних країн світу — США, Великої Британії, Німеччини, Канади, Росії. Визначною подією у світі кіномистецтва у 2010 р. став фільм відомого американського режисера Тіма Бертона. Подивіться цей фільм (http://moviestape.net/katalog_filmiv/prygody/84-alisa-v-kraini-chudes.htmlі порівняйте його з книжкою.
2. Запишіть у робочих зошитах відповідь на наступне запитання:
Що, на вашу думку, приваблює в книжці "Аліса в Країні Див" різні покоління дітей?
Для тих, хто ще дочитує твір Льюїса Керролла "Аліса в Країні Див":
1. Дочитати твір.  
Посилання на підручник: (https://drive.google.com/file/d/18BHPwbwiYVxaGCky4sXWx6xWT7JZZNjr/view?usp=sharing)
2. Виконати завдання, записані вище!!!